vacasiones sueños

O nás (Martin & Zuzka)

Tuto stránku jsem udělal pro všechny milovníky Mexika co se chtějí dozvědět více o zemi Aztéků, Olmeků, Toltéků, Máyů a dalších původních obyvatel, pro toho kdo chce do Mexika cestovat, kdo by si chtěl jen něco počíst o naší cestě, kterou jsme absolvovali společně s našimi mexickými přáteli. Mexiko jsme si oblíbili natolik, že uvažujeme o přestěhování na neurčitou dobu právě sem :-)

Prozkoumat Mexiko znamená pro cestovatele projít deštnými pralesy a kráčet podél tropických pláží, putovat rozlehlými pouštěmi i kolem vulkánů se zasněženými vrcholky, projít ulicemi rušných městských aglomerací i ospalých vesniček a navštívit elegantní čtvrtě i rozbořená místa dávných civilizací. Věta z Lonely, která mi mluví z duše. Věru pravda, to co zažijete zde je prostě pohádka, Mexiko podle mého názoru můžete buď milovat a nebo nenávidět ...

Spousta příběhů vypovídá o tom, jak lidé přišli v Mexiku o iluzi, ale cestování touto krásnou zemí není o víc náročnější než cestování po skoro kteréhokoliv jiné zemi na světě. Mexiko je vhodné pro dobrodruhy, které zajímá historie, památky a život lidí v této nádherné zemi, ale i pro tzv. "koupáky", kterým stačí nechat se vysadit z letadla v Cancúnu a dovolenou trávit za zdí hotelového komplexu - jaká škoda, pro ně. V Mexiku můžete být roky a stále budete objevovat nová a krásná místa, která Vám ukážou další dílky v puzzle historii tohoto území, a když se nabažíte, hned za humny na vás čeká Guatemala, Belize, Salvador, s kterými je historicky tato země díky Máyům pevně spjata.

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.